Chovatelská stanice Barniko line má ve svém chovu psy profesionály s canisterapeutickou zkouškou.

Naším cílem je vychovat psy společenské, přátelské a poslušné…prostě rodinné kamarády tak, jak toto plemeno ve standardu má.

Chováme psy, kteří dosáhli těch nejvyšších výstavních úspěchů a se kterými jsme složily mnoho zkoušek ze sportovní kynologie, jsou to špičková zvířata s vynikajícím exteriérem, všestranní psi, vhodní pro sport, do rodiny, výcvik i výstavy.

Právě proto, že naši bělouši žijí s námi, podnikáme s nimi výlety do přírody a naši pejsci mají dostatek času pro různé sportovní aktivity a zábavu, ale i regeneraci sil, můžeme skvěle rozvíjet jejich povahu a zdravou kondici.

Bílé švýcarské ovčáky chovám již od roku 2002. Výcviku a chovu psů se věnuji od roku 1993.

Když jsem si v roce 2002 svého prvního bělouše přivedla domu, netušila jsem ještě, jak mi toto plemeno ještě víc přiroste k srdci a jak mi změní život.

Chováme na špičkových jedincích s vynikající povahou, charakterem a exteriérem.

Podmínkou chovu je perfektní zdravotní stav všech našich psů. Také trváme na vynikajících podmínkách a zázemí pro chov jak našich dospělých psů, tak štěňátek narozených v naší chovatelské stanici.

Hledáte-li rodinného psa, kamaráda, psa na výlety, vhodného pro psí sporty, ale taky aby dokázal v klidu odpočívat. ..chcete-li psa, který dokáže hlídat, je aktivní, ale zároveň aby měl rád lidi a byl parťákem pro děti, tak je bílý švýcarský ovčák přesně pes který toto splňuje. Je to pes společenský a velice přizpůsobivý, je spokojený všude kde jsme my, kde je pečující páníček, který mu rozumí.

Takové psy se snažíme v naší ch.stanici odchovávat a to i pečlivým výběrem plánovaných spojení chovných jedinců. Jednou z velmi důležitých věcí je správná socializace štěňátka a to prakticky od narození až do jeho dospělosti.

Pes jednoduše znamená velice mnoho pro nás pro všechny, kteří ho máme doma a kteří jej každý den hladíme, staráme se o něj nebo občas „jen“ zaboříme prsty do jeho srsti. Je to náš parťák, přítel, kamarád… je to někdo, kdo nás znovu vítá ve dveřích a nikdy nepřestane mít radost, když nás vidí. Znamená pro nás mnoho, ale možná si ani kolikrát neuvědomujeme, jak moc mnoho. Věřím, že pro nás a pro budoucí páníčky je výběr štěňátka velmi důležitý.

Švýcarský ovčák jako rodinný pes

Naši bílý švýcarští ovčáci – Bárníček, Artemis a Viking jsou vynikající parťáci a skvělí členové rodiny. Milují děti, rádi se zúčastňují jejich her, hlídají, aby se jim nic nestalo.

Prakticky bez nich neuděláme krok. Dovolené trávíme rádi společně s našimi psími parťáky a není pro nás mnoho dní, které bychom trávili bez nich. Naši běloušci s námi hrají tenis, skáčou do vody a plavou v řece, jezdí na koloběžce, tahají děti na sáňkách, s dětmi prolézají opičí dráhu.

Naši bílí švýcarští ovčáci milují lidi a jsou vždy připraveni, být nám na blízku. Náš nejmladší člen smečky Viking podědil úžasnou povahu po svých rodičích Barnetovi a Billow, je klidný, vyrovnaný, hravý a už v štěněcím věku projevoval super vyrovnanou povahu. Je to vynikající pes v přípravě na Dog Therapy. Barnet a Artemis dokázali v této oblasti jejich talent a pravidelně pomáhají v terapii senioru a hendikepovaných dětí.